
Askeladden og de gode operahjelperne
Dato
Tidspunkt
Scene
Vi møter Espen Askeladd og Filibom som må trosse hekser og andre farer for å redde prinsesse Askepott. Dronninga av Degernes er fortvilet over at datteren hennes Askepott har blitt kidnappet av den heslige heksa fra Halden! Underveis møter vi blant andre den gale professoren som er allergisk mot støv. Eventyrlig morsom og underholdende forestilling som er full av flotte arier og duetter fra kjente operaer som Tryllefløyten, Barberen i Sevilla og Rusalka.
Forestillingen er allerede blir spilt for over 4.000 barn fra barnehagealder og opp til syvende klasse i Oslo og omegn.
Grunnet Korona pandemien vil arrangørene måtte tilpasse gjennomføringen av arrangementet. Nå slippes kun 70 publikummere inn mot tidligere 120. Verkstedene og kafeen holder stengt, og forestillingene flyttes inn i den store teatersalen. Hver kohort sitter med en meters avstand i henhold til reglene fra FHI.
Dørene åpnes klokken 12.30. Billetter kjøpes helst på forhånd på Ticketmaster.no. Man kan i Halden også kjøpe billetter hos Thon Hotell. Vi oppfordrer alle som skal sitte sammen til å ankomme sammen. Billettene er unummererte, og alle besøkende vil bli plassert av våre publikumsverter i salen. De som skal sitte sammen blir en egen kohort.
Husk å sprite hender ved ankomst, og å holde god avstand. Sammen gjør vi dette til et trygt arrangement. Vi gleder oss!
Velkommen!!
Billetten koster kr 65,- og billetter kan kjøpes på forhånd på Ticketmaster.no eller i døren ved ankomst. Kjøp billetter her: http://bit.ly/3aAKiVE
